hlavicka

Aktuality

Napište Nám email


 
opiště znaky z obrázku

Děkujeme za podporu:


Home  \  Strava
 Nepojmenovaný dokument Strava zahrnuje oběd a dvě svačiny

Obědy

pro naši MŠ zajišťujeme ve spolupráci s Vegamenu s.r.o., které nám připravuje upravené menu pro naši školku obsahující alespoň 3x týdně masový pokrm včetně ryby a různých druhů luštěnin. Všechna jídla jsou sestavena ve vhodném nutričním poměru, obsahují různé druhy obilovin (jáhly, rýži, kroupy, bulgur, polentu, kus kus, amarant apod.) a tepelně upravené zeleniny, dle sezónní nabídky. Vše je připravováno z čerstvých surovin, částečně v BIO kvalitě (obiloviny), nikoli z polotovarů a dochucováno přirozeně.

Svačiny

přiravujeme pro vaše děti sami, protože jim chceme nabídnout zdravou alternativu a naopak se vyhnout nevhodným potravinám, které běžně tvoří součást jídelníčku, protože víme, že se lze stravovat chutně, zdravě a esteticky přitažlivě zároveň. Veškeré pomazánky, dezerty, placky atd. se připravují každý den čerstvé. Použité suroviny jsou z dostupných zdrojů v BIO kvalitě.

Součástí svačinek pro děti je kvalitní celozrnné pečivo. Pomazánky, které si vyrábíme a které pravidelně zařazujeme do jídelníčku dětí jsou složeny z různých druhů zelenin a luštěnin, protože obsahují pro nás velmi potřebnou vlákninu. Samozřejmostí je pravidelná konzumace ovoce a zeleniny.

Pečlivě sledujeme složení dochucovadel a preferujeme kvalitní suroviny bez obsahu cukru, bílé mouky, glutamátů, „éček“, přesolených produktů, ostrého koření, a ostatních levných náhražek, které nejsou pro děti vhodné.

Pravidelně používáme pro dochucení tradiční japonskou sojovou omáčku, umeocet , tofunézy, přírodní nerafinovaná sladidla (obilný slad), ořechy, semínka (dýňová, lněná, sezamová, slunečnicová), kvalitní, za studena lisované rostlinné oleje a mořské řasy.

Při přípravě sladkých dezertů zásadně nepoužíváme cukr, bílou mouku a podobné naprosto nevhodné suroviny, které bohužel děti běžně konzumují a zbytečně pak následně trpí různými zdravotními problémy, alergiemi, ekzémy apod.

Jsme schopni pro vaše děti zajistit bezlepkovu stravu. V případě dalších dietních omezení vašim dětem rádi poskytneme v rámci našich možností odpovídající a vhodnou stravu.

Děti jsou vedeny k samostatnosti a kultuře stolování. Mají možnost určit si velikost porce, mazat si samy svačiny.

V případě pochybností, či dotazů týkající se stravy nás neváhejte kontaktovat.

Nápoje

Budou mít děti k dispozici celý den. Nápoje, které děti dostanou, nebudou obsahovat cukr, umělá sladidla ani konzervanty, budou doslazovány přírodními sladidly. Čaje pro děti budou pouze kvalitní, nikoli instantní. Děti si přinesou svůj oblíbený hrníček, který si poznají a z kterého budou pít, aby měl pedagog kontrolu, že mají všechny děti každý den dost tekutin a snáze tak zkontroluje, kdo zapomíná pít. 

Ukázky našich zdravých svačinek:

Špaldové palačinky s jablečným pyré
Mrkvové sušenky bez cukru
Žitný kváskový chléb s čočkovou pomazánkou a s lichořeřišnicí
Burizonová kostka (bezlepková)
špaldové palačinky s jablečnou náplní.jpg
mrkvové sušenky.jpg
skolka letak 16.jpg
burizonová kostka- bezlepková.jpg
Jáhlové šišky s mákem
Sojový jogurt s ovocem
Špaldové makové šátečky
Jahodový dezert s ovesnými vločkami
jáhlové šišky s mákem.jpg
sojovy jogurt s ovocem.jpg
snack12.jpg
jshodovy pohar s ovesnymi vlockami.jpg
Zdravá anglická mateřská škola s.r.o.
adresa:
Olomouc - Nedvězí, Rybniční, 779 00
e-mail:
zdrava.anglicka@gmail.com
telefon:
737 075 490